3 kluczowe do spełnienia warunki, by dostać kredyt na mieszkanie

Budownictwo

Kupie mieszkanie w Katowicach. W takim przypadku musisz spełnić określone warunki banku, by otrzymać finansowanie. Oto 3 najważniejsze z nich!

1. Wkład własny

Dzisiaj kredyt na mieszkanie nie jest już dostępny bez wkładu własnego, czyli sumy, jaką kredytobiorca musi przekazać, by otrzymać finansowanie.

Aktualnie wysokość wkładu własnego wynosi 20% wartości nieruchomości, jednak można uzyskać kredyt także przy niższym wkładzie wynoszącym 10%. Gdy klient chce zdecydować się na zakup mieszkania z niższym wkładem, wtedy musi wykupić specjalne ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Jego wysokość zwykle doliczana jest do raty.

2. Odpowiednie dochody

Kolejna kluczowa kwestia to odpowiednie dochody. Co warto wiedzieć o finansowaniu mieszkania kredytem hipotecznym pod tym względem?

Generalnie, im dochody są niższe, tym mniejsza szansa na uzyskanie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Zatem odwrotnie, im wyższa wartość nieruchomości, tym większe dochody musi posiadać klient.

Przykładowo, bank zwykle odmówi osobie z minimalną pensją. Wtedy można podwyższyć swoją zdolność kredytową przez wzięcie kredytu z drugą osobą.

3. Pozytywna historia kredytowa

Przy ubieganiu się o kredyt na mieszkanie pod uwagę bierze się też wiarygodność kredytową, która określana jest na podstawie informacji w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Osoby, które w przeszłości miały trudności ze spłatami kredytów i pożyczek albo obecnie mają ich dużo, mogą spotkać się z negatywną decyzją banku. Warto zatem dbać o swoją historię kredytową, systematycznie spłacając zobowiązania

2 thoughts on “3 kluczowe do spełnienia warunki, by dostać kredyt na mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *