Branże, w których wykorzystywane są rusztowania aluminiowe

Budownictwo

Rusztowania aluminiowe na wynajem wykorzystywane są dziś przez coraz bardziej rosnącą liczbę firm. Przyczyniają się do tego ewidentne zalety takiego właśnie rozwiązania jak zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności, zwiększenie bezpieczeństwa i możliwość zachowania dużej elastyczności w wyborze zleceń. W jakich branżach wykorzystuje się tego rodzaju konstrukcje?

Rusztowania w branży budowlano – remontowej

Zastosowanie rusztowań w tej branży wydaje się całkowicie oczywiste – wykonuje się tu wiele prac na wysokości. Są nieodzowne w przypadku prac takich jak wykonanie ocieplenia budynku i elewacji, wstawianie okien i wielu innych. Firmy budowlano – remontowe są dzisiaj jednymi z najważniejszych klientów wypożyczalni maszyn i narzędzi, między innymi właśnie rusztowań. Najczęściej wykorzystuje się to konwencjonalne rusztowania fasadowe.

Zastosowanie rusztowań aluminiowych w branży instalacyjnej

Branża instalacyjna to wielka różnorodność zadań, których realizacji podejmują się firmy w niej działające. Prace wykonywane mogą być zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Zlecenia dotyczą montażu oświetlenia, instalacji elektrycznej, kamer monitoringu, klimatyzacji, urządzeń będących częścią systemów przeciwpożarowych, dekoracji i wielu innych. W związku z tym, że prace instalacyjne zazwyczaj mają znacznie mniejszy zakres niż prace budowlane, najczęściej wykorzystuje się tu rusztowania jezdne, które pozwalają na użycie ich znacznie mniejszej ilości.

Rusztowania w branży renowacyjnej

Rusztowania wykorzystywane są również przez firmy zajmujące się renowacją budynków, które – tak samo, jak w przypadku branży instalacyjnej – wykonują prace o bardzo różnorodnym charakterze. Przy pracach związanych z renowacją fasad budynków używa się najczęściej stacjonarnych rusztowań fasadowych. Z kolei we wnętrzach – w związku z tym, że renowacja (zwłaszcza budynków zabytkowych) zajmuj sporo czasu – największe zastosowanie znajdują stacjonarne rusztowania przestrzenne. Korzystanie ze sprzętu wypożyczonego pozwala na łatwe, każdorazowe dostosowanie rusztowania do potrzeb wykonywanego zlecenia.

Artykuł powstał we współpracy z https://rusztowania.rentals // Rusztowania.Rentals

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *