Założenie firmy w Norwegii.

Biznes

Założenie firmy w Norwegii nie jest szczególnie skomplikowane. Obowiązujące tam przepisy cały czas się zmieniają, ale wiele ważnych spraw da się załatwić również przez internet, co zdecydowanie ułatwia oraz przyspiesza ten proces.

Profesjonalne szkolenia dla przyszłych właścicieli firm

Jeśli chcesz założyć firmę w Norwegii, rozważ udział w szkoleniu dla początkujących przedsiębiorców. To tu dowiesz się, jaką formę organizacyjną warto wybrać, w jaki sposób załatwić wszelkiego typu formalności które związane z fakturami, bankami, przyjęciem pracowników, czy odprowadzaniem podatków. Powinieneś również upewnić się, że posiadasz niezbędne licencje i zezwolenia, zanim Twoja działalność stanie się legalna.

Podatki w Norwegii i księgowość

W Norwegii nic nie stoi na przeszkodzie, aby kwestiami księgowymi zajmował się właściciel danej firmy. Jeśli jednak nie czuje się wystarczająco pewnie, może może za niego to robić księgowa w Norwegii, która zajmie się wszystkimi sprawami księgowymi. Stawka podatku dochodowego w Norwegii wynosi 22%. Przedsiębiorca powinien również wziąć pod uwagę składki ZUS w wysokości 11%. Zaliczka na podatek dochodowy wyliczana jest na podstawie przewidywanego dochodu zadeklarowanego przez przedsiębiorcę na początku roku. Płaci się ją w czterech ratach. Po przekroczeniu w ciągu roku kalendarzowego dochodu 50 000 koron norweskich, firma musi zgłosić się do rejestru VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *