Wiatrówki dla początkujących. Co warto wybrać?

Sport

Myślisz o kupnie wiatrówki do strzelania rekreacyjnego? W sklepach czeka wiele modeli. Co najlepiej sprawdzi się na start?

Prawne aspekty posiadania wiatrówki

Do zakupienia wiatrówki o mocy do 17 J nie trzeba mieć pozwolenia. Takie wiatrówki polecane są również dla osób początkujących. Można zakupić je w sklepach internetowych.

Rodzaje wiatrówek dla początkujących

Wiatrówka dla osoby początkującej powinna być dopasowana do użytkownika. Jaką wiatrówkę kupić na początek?

– Wiatrówka sprężynowa – klasyczna łamana albo z naciągiem dolnym lub bocznym. Najpopularniejszy typ wiatrówki, a według wielu najlepsza wiatrówka dla początkujących. Ma prostą budowę i jest tania w eksploatacji, ale ma duży odrzut, co zmniejsza precyzję celowania.
– Wiatrówka na CO2 – wyposażona w nabój gazowy. Nie wymaga łamania i nie ma odrzutu, jest także lekka, co przekłada się na jej wyższą celność.
– Wiatrówka z pompką – PCA (Pre Charged Air). Wymaga napompowania specjalną dźwignią. Ma zalety wiatrówki na CO2, ale nie wymaga stosowania nabojów, co przekłada się na niższy koszt jej eksploatacji.

Ranking wiatrówek – sprawdź przed wyborem

Gdy nie wiesz, jaką wiatrówkę kupić wśród tak wielu modeli, bardzo pomocny może być ranking wiatrówek. Publikowane w internecie zestawienia porównują ze sobą różne dostępne na rynku modele, co ułatwia znalezienie tego odpowiedniego dla osoby początkującej.

Warto także poszukać w internecie opinii o konkretnych modelach wiatrówek, aby wybrać taką, która sprawdzi się do rozpoczęcia swojej przygody ze strzelectwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *