Protezy piersi po mastektomii. Estetyczne i komfortowe

Zdrowie

Raka piersi można leczyć. Gdy jest wykryty wcześnie, szansa na wyzdrowienie to aż 90 proc. Wtedy, gdy stadium zaawansowania nowotworu jest wyższe, stosuje się mastektomię, czyli zabieg polegający na amputacji – usunięciu piersi.

Protezy piersi – rozwiązanie po mastektomii

Mastektomia jest dla kobiet poważną operacją – nie tylko pod względem medycznym, lecz też psychologicznym. Utrata piersi, które są atrybutem kobiecości, może być poważnym problemem i powodować duże kompleksy.

Właśnie dlatego wtedy, gdy rak piersi wymagał dokonania amputacji, warto skorzystać ze specjalnych protez. Dobrze dopasowana proteza piersi sprawi, że biust znów nabierze atrakcyjnego wyglądu. Sylwetka uzyskuje wtedy właściwą symetrię. Nowoczesne protezy są także bardzo wygodne – lekkie i przyjemne w dotyku, nie uwierają i nie powodują odparzenia skóry.

Dodatkowo, zastosowanie protezy pomaga w utrzymaniu właściwej postawy oraz w redukcji bólu kręgosłupa, pleców i szyi wynikających z asymetrii klatki piersiowej.

Proteza dopasowana do indywidualnych potrzeb

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę protez piersi, które dedykowane są dla każdej kobiety. Różne konstrukcje, kolory, rozmiary powodują, że można dopasować je indywidualnie do sylwetki, aby była symetryczna i atrakcyjna.

Wybrani producenci oferują specjalistyczne protezy, na przykład z efektem chłodzenia, przeznaczone do pływania, o doskonałym przyleganiu do skóry. W sprzedaży dostępne są także dedykowane nakładki uzupełniające do protez, można dokupić do nich specjalny biustonosz przeznaczony do noszenia protezy, a nawet strój kąpielowy.

Warto zatem zapoznać się z różnymi ofertami producentów protez piersi i dodatkowych akcesoriów – dzięki nim każda kobieta po mastektomii może czuć się komfortowo.

Aktualnie protezy piersi i dodatki można zamawiać również w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *