Zapominasz o podlewaniu kwiatów? Często wyjeżdżasz? Kup doniczki samonawadniające

Dom

Zdarza się, że zapominasz o tym, żeby podlać kwiaty w swoim domu? A może często wyjeżdżasz? Aby pielęgnowanie roślin nie było problemem, warto zaopatrzyć się w nowoczesne doniczki z systemem nawadniającym. Wtedy podlewają się same!

Czym jest doniczka samonawadniająca?

Rośliny posadzone w zwykłych doniczkach muszą być systematycznie nawadnianie w zależności od potrzeb swojego gatunku. Zazwyczaj trzeba robić to co kilka dni, ale są także takie kwiaty, które wymagają utrzymywania stale wilgotnej ziemi i nawet niewielkie przesuszenie może skutkować w ich przypadku znacznym pogorszeniem kondycji.

Gdy regularne podlewanie kwiatów nie jest możliwe lub ich właściciel często o tym zapomina, najlepszy wybór to doniczki z systemem nawadniającym. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji samoczynnie dozują wodę, zapobiegając przesuszeniu oraz przelaniu rośliny. Wtedy podlewanie można ograniczyć zaledwie do jednego razu na tydzień. Doniczki samonaprowadzające kupisz online na https://www.orkds-zpap.pl/zapominasz-o-podlewaniu-kwiatow-czesto-wyjezdzasz-kup-doniczki-samonawadniajace/.

Doniczka samonawadniająca – jak działa?

W sprzedaży można znaleźć zarówno nowoczesne doniczki do domu, jak i skrzynki balkonowe z nawadnianiem w wielu wielkościach i wzorach. Produkowane są głównie z tworzyw oraz z ceramiki. Szeroka gama wariantów powoduje, że można łatwo dobrać je zarówno do konkretnych roślin, jak również do aranżacji wnętrza.

Konstrukcja tego rodzaju doniczki to zewnętrzna osłonka, wkład oraz system nawadniający. Posiada ona dno magazynujące wodę i warstwę separującą wraz z kanalikami. Do dolewania wody służy specjalna rurka. Taka doniczka z systemem nawadniania może zatem zaopatrywać roślinę w wodę stopniowo, a tym samym jej częste podlewanie nie jest już potrzebne.

Jakie rośliny warto posadzić w doniczce z systemem nawadniania?

Wyposażona w system automatycznego nawadniania doniczka jest polecana przede wszystkim dla tych roślin, które są wrażliwe na suszę i wymagają stale wilgotnego podłoża albo nie lubią przelewania.

Przykładowe rośliny, które nadają się doniczek samonawadniających:
– storczyki
– bambusy
– skrzydłokwiaty
– fiołki afrykańskie
– zioła

Jednak donica z systemem nawadniania może sprawdzić się w przypadku każdego gatunku roślin, które trzeba regularnie podlewać. Dzięki niej można cieszyć się piękną zielenią także wtedy, gdy nie można poświęcać jej dużo czasu na co dzień!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *