Kalorie to nie wszystko – zadbaj o jakość posiłków

Zdrowie

Spożywanie odpowiedniej ilości kalorii w ciągu dnia jest ważne, by utrzymać prawidłową masę ciała. Niestety, samo liczenie kalorii to jednak za mało, by uchronić się przed tyciem i zadbać o zdrowie. Równie ważne jest dbanie o jakość posiłków oraz aktywność fizyczną. Kalorie są zatem kwestią drugorzędną, dlatego zobacz, jak dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

  1. Zbilansowana dieta to podstawa
  2. Suplementy i odżywki, które pomogą osiągnąć Ci upragnione efekty

Kalorie w poszczególnych posiłkach spożywanych w ciągu dnia można sprawdzić za pomocą tabel kalorycznych, umieszczanych na różnych produktach. W tabelach znajdują się jednak inne, równie ważne informacje. Są nimi składniki odżywcze zawarte w produkcie. Jeżeli zadbasz o ich odpowiednie spożycie i jednocześnie będziesz przyswajać prawidłową ilość kalorii, z pewnością zachowasz zdrowie i smukłą sylwetkę przez lata!

Zbilansowana dieta to podstawa

Kalorie to zmora większości osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Niestety, wiele osób zapomina, że nawet na diecie odchudzającej powinno się w pierwszej kolejności zadbać o zbilansowanie jadłospisu. W tym celu powinno się nie tylko liczyć kalorie w posiłkach, ale i sprawdzać ich wartość odżywczą.

Dobrym sposobem na ułożenie prawidłowego jadłospisu dla siebie jest skorzystanie z porady dietetyka. Dietetyk sprawdzi, jakie jest zapotrzebowanie na różne składników odżywcze dla konkretnej osoby, biorąc pod uwagę jej wiek, płeć, stan zdrowia i codzienną aktywność. Dzięki temu już po kilku tygodniach zauważy się znaczącą poprawę samopoczucia, a wiele problemów zdrowotnych zniknie. Dodatkowo dobrze zbilansowana dieta zredukuje stres, który często jest wynikiem napadów głodu i spożywaniem zbyt małej ilości witamin z grupy B oraz witaminy D.

Suplementy i odżywki, które pomogą osiągnąć Ci upragnione efekty

W zbilansowanej diecie znajdują się nie tylko niskokaloryczne produkty, jak świeże warzywa i owoce z niskim indeksem glikemicznym, ale również tłuszcze, takie jak olej, białka oraz duża ilość węglowodanów. Spożywanie każdej z tych grup produktów w odpowiednich proporcjach chroni przed chorobami, w tym otyłością. Jeżeli z różnych przyczyn konieczne jest wyeliminowanie niektórych produktów z diety, powinno się sięgnąć po suplementy. Dzięki nim uzupełni się niedobory witamin i minerałów. W przypadku intensywnej aktywności fizycznej można natomiast sięgnąć po odżywki białkowe, które pomogą zbudować masę mięśniową i wyrzeźbić sylwetkę. Oba produkty przyśpieszą osiągnięcie upragnionych efektów zmiany nawyków żywieniowych i wprowadzenia zdrowego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *