Kremacja zwłok – cena w Polsce i w innych krajach. Ile trzeba zapłacić?

Usługi

Kremacja, czyli spopielenie zwłok jest obecnie popularną procedurą, na którą decyduje się wiele osób przed śmiercią, przekazując takie życzenie bliskim. Jaki są ceny związane z wykonaniem kremacji w Polsce i za granicą? W tym posłuży nam artykuł napisany we współpracy z transport-zwlok.eu.

Co składa się na koszt kremacji?10

Przeprowadzenie kremacji związane jest z szeregiem kosztów, ale bardzo często usługa ta jest tańsza niż pochowanie zmarłego tradycyjnie, czyli w trumnie. Co dokładnie składa się na tę procedurę?

Koszty kremacji to głównie wydatek związany z samym spopieleniem zwłok, a także koszty dodatkowe, czyli wydatki wynikające z kupna trumny do spopielenia ciała oraz urny na prochy.

Urny z prochami chowane są głównie w grobach, ale również istnieje możliwość wykupienia miejsca w kolumbarium, czyli w specjalnej przegrodzie na urny, co jest na ogół związane z niższym kosztem, gdy grób nie został jeszcze wykupiony.

Ile kosztuje kremacja?

Ceny kremacji znacznie różnią się w zależności od kraju. Ile kosztuje kremacja zwłok w Polsce, a ile trzeba zapłacić za nią za granicą?

Cena kremacji w Polsce
W Polsce ceny kremacji są relatywnie niskie w porównaniu do tych zachodnich. Zwykle wydatek wynosi od 700 do 1500 złotych w zależności od lokalizacji.

Cena kremacji za granicą
Ile kosztuje kremacja zwłok zagranicą? Zwykle w tym przypadku koszty wynoszą kilkukrotnie więcej, na przykład w Niemczech to 1500-2500 euro, w Wielkiej Brytanii średnio 1300 funtów.

W takim przypadku sprowadzenie zwłok z zagranicy często jest bardziej opłacalne w trumnie, natomiast potem kremację można wykonać w Polsce. Trzeba jednak zwrócić uwagę na koszty transportu, ponieważ przewóz w urnie związany jest z niższym wydatkiem.

Kompleksową obsługę w ramach sprowadzenia zwłok z zagranicy zapewniają zakłady pogrzebowe, które zajmują się formalnościami i transportem w przystosowanych do tego celu pojazdach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *