Ile zarabia sprzątaczka w Norwegii? Zobacz wynagrodzenia!

Usługi

Rynek pracy w Norwegii jest bardzo atrakcyjny ze względu na wysokie zarobki w porównaniu do polskich wynagrodzeń. Dotyczy to również zarobków sprzątaczki. Na jakie wynagrodzenie może liczyć sprzątaczka w Norwegii? Podpowie artykuł, który napisany został we współpracy z norwegiaconsulting.pl/sprzataczka-norwegia.html.

Sprzątaczka w Norwegii – czy warto wyjechać?

Norweskie firmy stale poszukują pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie czystości, w tym także sprzątaczek. Wobec tego praca sprzątaczki w Norwegii nie powinna być trudna w znalezieniu.

Atutem pracy na tym stanowisku jest przede wszystkim brak konieczności posiadania specjalnego wykształcenia oraz doświadczenia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że praca jest fizyczna i będzie wymagała odpowiedniej sprawności. Należy być również osobą ceniącą porządek, dokładną, rzetelną, dobrze zorganizowaną.

Zarobki sprzątaczek w Norwegii

Na to, ile zarabia sprzątaczka w Norwegii, składa się wiele czynników, dlatego warto poznać je bliżej.

Przede wszystkim pensja sprzątaczki w Norwegii będzie zależna od liczby godzin oraz miejsca pracy. Również na zarobki mają wpływ układy zbiorowe pracy dla danej branży.

Przykładowo posprzątanie domu w dużych miastach jak Oslo albo Trondheim będzie kosztowało około 5-6 tys. nok, natomiast w mniejszych około 3-4 tys. nok.

Zazwyczaj za jedną godzinę pracy w Norwegii sprzątaczka może otrzymać około 190 nok brutto, co przekłada się na około 85 zł.

Gdzie szukać pracy jako sprzątaczka w Norwegii?

Obecnie praca sprzątaczki w Norwegii dostępna jest w wielu firmach. Można szukać jej we własnym zakresie za pośrednictwem portali ogłoszeniowych lub skorzystać z pomocy agencji pracy. Oferty dostępne są również na stronie norweskiej Inspekcji pracy www.arbeidstilsynet.no oraz na stronach internetowych urzędów pracy.

Istnieje również możliwość założenia własnej firmy sprzątającej w Norwegii w formie jednoosobowej działalności, co dla wielu osób także jest korzystnym wyborem.

Czy warto wyjechać do Norwegii jako sprzątaczka? To praca, która jest obecnie bardzo popularna i chętnie wybierana przez osoby z Polski. Warto więc wziąć ją pod uwagę, gdy poszukuje się pracy tymczasowej, ale również stałej z opcją wyprowadzki do Norwegii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *