Elewacja domu w tradycyjnym stylu – jakie materiały wybrać?

Biznes

Chociaż to właśnie nowoczesna architektura cieszy się obecnie największym powodzeniem, to jednak wielu inwestorów nadal podąża śladem tradycji. Jak wykończyć elewację domu w tradycyjnym stylu? Do dyspozycji jest kilka typów materiałów: tynki, płytki czy drewno.

Tynki – nie tylko w klasycznej bieli

Najczęściej spotykana elewacja domu to elewacja tynkowa. To uniwersalny wybór, także wtedy, gdy dom ma wyróżniać się tradycyjnym wyglądem, na przykład ma nawiązywać do dawnych dworków.

Na ścianach tradycyjnych domów świetnie prezentują się gładkie tynki elewacyjne, ale można także zdecydować się na tynki ozdobne, na przykład tynk baranek, który może podkreślić rustykalny charakter budynku. Dominują kolory jasne – biały, kremowy.

Dekoracyjne płytki klinkierowe

Aby podkreślić tradycyjny charakter architektury domu, można również zdecydować się na projekt elewacji uwzględniający płytki klinkierowe w kolorze ceglastym.

Płytki z klinkieru to rodzaj ceramicznych okładzin zewnętrznych, które wyróżniają się wysoką odpornością na niekorzystne warunki pogodowe, a także estetycznym wyglądem. Z powodzeniem mogą imitować cegłę na elewacji. Można wykończyć nimi cały budynek lub tylko jego elementy, na przykład narożniki, cokoły.

Elewacja z drewna lub jego imitacji

Trzecim pomysłem na projekt elewacji domu tradycyjnego jest drewno lub też jego imitacja, na przykład jak tynk imitujący drewno, elewacje drewnopodobne ze styropianu, warstwowe płyty HPL.

Drewno może także pokryć całą elewację lub tylko poszczególne jej elementy. Przy projektowaniu warto więc wziąć pod uwagę różne warianty jej wykończenia.

Więcej szczegółów znajdziesz na: elewacyjnie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *