Obrazy na płótnie – oryginalny element wystroju

Inne

Pomimo znacznego rozwoju technologicznego i pojawienia się na rynku nowych elementów ozdobnych, obrazy na płótnie wciąż cieszą się dużą popularnością. Aktywnie funkcjonuje wiele firm i drukarni zajmujących się drukiem lub malowaniem obrazów na płótnie.

Obrazy i fotoobrazy na płótnie

Zaletą obrazów na płótnie jest to, że wyglądają one niezwykle oryginalnie i zwyczajnie lepiej niż zwykłe wydruki. Pasują również do wnętrz utrzymywanych w staromodnym wystroju. Na płótnie drukowane lub malowane są obrazy, zdjęcia czy też wszelkie inne wzory, których zażyczy sobie klient. Tutaj warto zaznaczyć, że niektóre obrazy wykonywane są już wcześniej i sprzedawane jako gotowy produkt przez sklep z obrazami na płótnie różnego typu. Istnieją jednak też drukarnie, które wykonują wydruki również na zlecenie klienta np. www.galeriadruku.com.pl.

Obraz na płótnie – gdzie najlepiej pasuje?

Obrazy na płótnie sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w staromodnym stylu, ale nie tylko. Wszystko zależy od wykorzystanych wzorów i ogólnego wystroju pomieszczenia. Niektóre obrazy, utrzymane bardziej w stylu „modern art” będą idealnie pasować do nowoczesnych wnętrz. Wszystko więc zależy od tego, jaki obraz wybierze klient. Obraz można wykorzystać jako element ozdobny w kuchni, salonie czy sypialni. Możliwości jest mnóstwo, a wszystko zależy wyłącznie od inwencji twórczej i kreatywności.

O czym pamiętać zlecając wydruk?

Zlecając wydruk obrazu na płótnie powinniśmy pamiętać o wszystkich zasadach wykonywania wydruków. Przede wszystkim obraz musi mieć dość dużą rozdzielczość, tak aby po powiększeniu wyglądał schludnie i nie miał nieestetycznych rozmyć. Do drukowanych zdjęć musimy mieć też pełne prawa autorskie. Nie możemy więc wykorzystać prac artystycznych znalezionych w internecie czy też zdjęć znanych fotografów. Możemy za to wykorzystać zdjęcia stockowe, które nie posiadają praw autorskich lub te, do których prawa wcześniej wykupimy. Za to bez przeszkód można drukować zdjęcia z osobistego albumu czy też namalowane przez siebie prace artystyczne.

Zobacz również profil autora artykułu na https://www.homify.pl/profesjonalisci/5842600/alixnet-damian-nosiadek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *