Jak zdobywa się bitcoiny?

Inne

Skoro bitcoiny są tak popularne, że w wielu miejscach na świecie można już nimi normalnie płacić za usługi, to zapewne większość z nas zastanawia się, jak można zdobyć bitcoiny, dziś już uznawane za najlepsze kryptowaluty 2019 roku?

Skąd się biorą botcoiny?

Bitcoiny zadebiutowały na giełdzie, więc i tam można je nabyć (więcej informacji można uzyskać wpisując w wyszukiwarkę hasło np. bitcoin giełda lub najlepsze kryptowlauty 2019).

Ta wirtualna waluta doczekała się tak wielkiej popularności, że dziś działają już specjalne kantory i wspomniane giełdy wymiany. Jeżeli dysponujemy sporą ilością gotówki, wówczas bitcoiny bez problemu możemy nabyć (kupić) od innego internauty, który akurat chce się ich pozbyć. I do tego właśnie służy giełda. Sam proces
bitcoin kupno jest bardzo prosty, ale niestety obarczony jest dużym ryzykiem padnięcia ofiarą tzw. bańki spekulacyjnej.

Inną opcją na zdobycie bitcoinów jest uruchomienie tzw. koparek Bitcoinów – to specjalne urządzenia, które w naszym imieniu wykonują bardzo trudne, potężne operacje w sieci. Warunkiem powodzenia całego przedsięwzięcia jest posiadanie mocnego sprzętu komputerowego lub też współpraca z innymi koparkami. Ponadto można także skorzystać np. z usługi kupowania udziałów w tzw. kopalniach. Usługa ta opiera się po prostu na płaceniu za pracę czyjejś koparki. Na rynku istnieje już wiele wyspecjalizowanych firm, które świadczą usługi „kopaniu” bitcoinów, które to następnie odsprzedają swoje monety zazwyczaj z bardzo dużym zyskiem. Cały proces odbywa się oczywiście w czeluściach Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *