Przesyłanie palet kurierem

Inne

Paleta jest nieodłącznym elementem każdego obiektu przemysłowego, który stawia na wysokiej jakości logistykę. Dzięki paletom można przenosić i składować towary w różnych ilościach. Warto jest zadbać o pośrednika, który dostarczy nam sprawnie tanie palety krajowe.

Pogotowie Paletowe

Pogotowie Paletowe zapewnia szybki transport palet krajowych za pośrednictwem kuriera. Dzięki usługom można dopasować paletę optymalnie do swoich potrzeb według wagi, wysokości, szerokości oraz długości. Klient może także poprosić, aby kurier skontaktował się przed wyjazdem w celu potwierdzenia możliwości odbioru asortymentu, a także dostarczenie dokumentów zwrotnych, jak i poprosić, aby to kurier miał ze sobą wydrukowaną etykietę. Jeżeli usługi spodobają się klientowi, to możliwa jest długa współpraca.

Paleta kurierem – jak ładować towar?

Aby paleta mogła zostać przesłana kurierem, trzeba oszacować odpowiednie parametry. Przesyłki paletowe dotyczą akcesoriów o określonych rozmiarach – w zależności od firmy, która się tym zajmie. DPD, czy Poczta Polska przewiozą palety, które mają do 180 centymetrów oraz 700 kilogramów, DHL o wymiarach 200 centymetrów i wadze 1000 kilogramów. Towar, który chcemy wysłać, należy załadować na palecie – dotyczy to obiektów, które mają powyżej 50 kilogramów. Paleta powinna być odpowiednio zabezpieczona – należy ułożyć cięższe przedmioty na spodzie i wraz z warstwami nakładać coraz lżejsze obiekty. Jeżeli ciężar zostanie rozłożony równomiernie, to mamy pewność, że przesyłka nie będzie przechylać się na boki.

Zobacz więcej: Tanie palety krajowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *