3 kroki, aby otrzymać poradę prawną online. Sprawdź, jak to zrobić!

Usługi

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z poradnictwa prawnego przez internet. To nie tylko kwestia obecnej sytuacji epidemicznej, ale również komfortu, jaki daje kontakt z prawnikiem online – bez potrzeby wychodzenia z biura lub z domu. Oto 3 kroki, aby otrzymać poradę prawną przez internet!

1. Wypełnij formularz na stronie kancelarii

Pierwszym krokiem, aby radca prawny czy adwokat mógł udzielić porady online, jest wysłanie do niego formularza z zapytaniem. Wystarczy wypełnić go na stronie, wpisując w nim swoje dane oraz informacje o sprawie. Można również dodać załączniki, na przykład umowy, pozwy, wyroki, które dotyczą danej sprawy.

Sprawy, o które można zapytać, są naprawdę zróżnicowane: rozwód, alimenty, spadek, mobbing w pracy, odzyskiwanie odszkodowania, sprawy karne. Aby mieć pewność, że porada będzie kompleksowa i profesjonalna, warto skorzystać z niej w kancelarii specjalizującej się w danej dziedzinie.

2. Opłać swoją poradę prawną

Następny krok to zapłacenie za porady prawne przez telefon. Koszt ich udzielenia jest ustalany indywidualnie na podstawie analizy zapytania. Zazwyczaj trzeba liczyć się z wydatkiem od 100 do 200 złotych, czyli tyle, ile kosztuje porada prawna stacjonarnie.

Zapłaty można dokonać za pomocą szybkiego przelewu online – wtedy wpłata natychmiast dociera do kancelarii prawnej i może ona od razu zająć się sprawą.

3. Odbierz gotową poradę prawną online

W wyznaczonym czasie radca prawny albo adwokat przekaże gotową odpowiedź na zadane pytanie. Jest ona zwykle wysyłana na podany adres e-mailowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *